Sosyal Yaşam

Doktor ve hemşiresi bulunan 4 yataklı revirin yanı sıra sağlık kuruluşlarından da tedavi desteği almaktayız. Revir haftanın 7 günü 24 saat açıktır, her zaman nöbetçi bir hemşire bulunur. Pazartesiden Cuma gününe kadar her gün 12.30 – 14.00 saatleri arasında revirde görevli bir doktor bulunur. Tüm ilaçlar revirde muhafaza edilir, her yatılı öğrenciye özel bir kutu ayrılır. Reçetesiz satılmayan ilaçlar doktor reçetesiyle birlikte getirilmelidir. Öğrenciler okul doktorunun/hemşiresinin veya yetkili başka bir doktorun önermediği ilaçları almamalıdır. Hafta sonunu evinde geçiren öğrenci yeni bir ilaçla yatakhaneye dönerse, ilacı ve reçeteyi derhal revire götürmelidir.

Her geçen gün zenginleştirilen kütüphanemizde 19.050 kitap, 30 adet süreli yayın, CD, DVD, VCD gibi kitapdışı materyaller mevcuttur. Ebscohost servis sağlayıcısı da kütüphanemiz tarafından erişime açıktır. Ebscohost Information Services, dünyanın en büyük bilimsel, teknik ve medikal içerik sağlayıcılarından biridir. Kütüphanede açık raf sistemi uygulanmakta ve Dewey Onlu Sınıflama Sistemine göre TO-KAT (Türkiye Ulusal Toplu Katalog) ve The Library Of Congress taranarak düzenlenmiştir. Pek çok kütüphane tarafından da kullanılan Dewey Onlu Sınıflama (DOS) öğrencilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. İlk uluslararası sınıflama sistemidir.

Okulumuzda 2017-2018 öğretim yılı itibarı ile 8 adet öğrenci evi bulunmaktadır. Her öğrenci evinde 4–6 kişinin kaldığı 8 yatak odası, 4 banyo, etüt odaları, nöbetçi öğretmen odaları bulunmaktadır. Her öğrenci evinden sorumlu Türk ve yabancı öğretmenlerden oluşan Gözetici Aileler bulunmaktadır. Gözetici aileler öğrencilerin her türlü ihtiyacı ile ilgilenmekte, kampus hayatına uyum sağlamalarına ve başarılarını arttırmalarına yardımcı olmaktadırlar.

112 seyirci kapasiteli Tenis-Badminton- Basketbol-Voleybol-Hentbol ve Salon Futbolu oynamaya elverişli, 33x23 m2’lik spor salonumuz bulunmaktadır. Okulumuzda yarı olimpik kapalı yüzme havuzu bulunmaktadır.